Jdi na obsah Jdi na menu
 


Užitečné info o tvém povolání!

1. 4. 2007

Obrazek1. Modelka

Musíš být šíthlá (ne vychrtlá!), zajímavý obličej a hlavně sebevědomí. Jestli chceš začít co nejdřív, najdi na netu nějakou modelingovou agenturu. Nejdřív jim zatelefonuj a pošli (třeba e-mailem) své fotky. Ale je to o štěstí :-)

Obrazek2. Spisovatelka

Baví tě psaní příběhů, jsi dobrá v gramatice a slohu a sníš o kariéře úspěšné spisovatelky? Nebuď moc hrrrr, v této branži musíš sbírat hodně zkušeností a stále se zdokonalovat. Okoukni to od tvých oblíbených autorů! Jejich styl psaní... Určitě nabereš na zkušenosti právě od nich! Hlavně musíš dát takové téma, které každého zaujme.

Obrazek3. Herečka

Herekč anemůže být každá, to by svět filmu vůbec nevydělával :-) Musíš mít talent něco zahrát a mít menší zkušenosti (třeba na besídkách) aby tě tréma nedostala na kolena. Musíš být typicky krásná (i když ve filmu KinKong taky hrála obluda :-) a také je důležité kouzlo osobnosti. Prostě zajímavost a pestrost. Nudným výrazem nikoho nezaujmeš. Zkoušej různé castingy.

Obrazek4. Veterinářka

Staráš se ráda o zvířata? Nevadí ti krev? A chtěla by ses tímhle živit? Tak nic neřeš a dej se na cestu veterinářky! Měla bys po základce zamířit na střední odbornou školu veterinární, pak na vysokou. Ale pozor! Tyto studia jsou velice náročné a ne každý je zvládce. Tím tě ale nechceme odradit! Nebo pokud byste nemělky dostatek peněz na studium, zkus si najít brigádu v útulku, zverimexu nebo na nějaké farmě. Nebo aspoň chˇoď do jízdárny.

Obrazek5. Vizážistka

Musíš ovládat techniky líčení, barevnou typologii, triky, které zamaskují naše nedostkatky a odhalí "skrytou krásu duše" apod. Jestli je právě toto povolání pro tebe, jsi ve správném odstavci. Různé agentury a filmy tě budou chtít hlavně podle tvých prací. Nalič třeba kámošky, vyfoť je.... a založ je do booku. Inspiraci hledej v módních časopisech, reklamách a kosmetických firmách. Zjisti co právě frčí a co je IN!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář