Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti o GG

22. 3. 2007

GilmorGirls

Obrazek

- Jared Padalecki ani Mellisa McCarthy původně neměli v seriálu hrát. Role Deana měla patřit Nathanu Wetheringtonovi, role Sookie pak Alex Borstein.


- Gilmorova děvčata jsou definitivně jedním z "nejukecanějších" seriálů. Dobře to znají ti, co se někdy pokoušeli překládat titulky, a dokazuje to i délka scénáře. Zatímco běžný seriál má scénář dlouhý čtyřicet pět až padesát stran, Gilmorova děvčata se mohou pyšnit sedmdesáti pěti až osmdesáti stranami.


- Exteriéry, ve kterých se natáčí scény v Lukově bistru a Taylorově obchodě, byly použity už ve filmech The Music Man (1962) a The Dukes of Hazzard (1979); stejně tak i Lorelain dům byl domem strýčka Jesse v The Dukes of Hazzard.


- Když se Brad Langford (Adam Wylie), jeden z Roryiných spolužáků na Chiltonu, vrátí po několika měsících do školy, vysvětluje svou absenci tím, že hrál na Brodway Jacka ve hře "Into the Woods". Stejný důvod měl i Adam Wylie - ze seriálu na nějakou dobu odešel, aby se mohl věnovat právě roli Jacka v Into the Woods, které se v roce 2002 vrátilo na divadelní prkna Brodwaye.


- Lanin přítel Dave (Adam Brody) strávil v seriálu pouze jednu sezónu. Jeho odchod Lane vysvětluje tím, že odešel na univerzitu do Kalifornie. Adam Brody opustil natáčení kvůli roli Setha v seriálu The O.C., které se odehrává právě v Kalifornii. Stejně tak i odchod Chad Michaele Murraye, který si zahrál Roryina spolužáka Tristana DuGreye, byl vysvětlen tím, že Tristan odešel na vojenskou školu do Severní Karolíny...kam Chad odjel natáčet seriál Dawson's Creek.


- Postava Jesse (Milo Ventimiglia) měla dostat svůj vlastní seriál s názvem "Windward Circle", který se měl začít vysílat v roce 2004. Jess se v něm měl přestěhovat z Connecticutu do Kalifornie, kde měl žít se svým otcem (Rob Estes). Natáčení ve Venice v Kalifornii stálo ale hodně peněz, a tak WB seriál nakonec zrušila.
- Přestože Lanin otec žije ve Stars Hollow s Lane a její matkou, nikdy se v seriálu neobjevil.


- Sean Gunn, který hraje Kirka, se v seriálu poprvé objevil v epizodě 1x02 The Lorelais' First Day at Chilton, ale na jako Kirk. Jeho postava se jmenovala Mick a Emily ho najala, aby připojil Gilmorovic dům k rychlejšímu internetu :D


- Exteriéry, kde se natáčí scény z Vážky, byly domovem televizního seriálu The Waltons (1972).


- Liza Weil se původně ucházela o roli Rory, kterou sice nedostala, ale producentům se zalíbila natolik, že pro ni napsali postavu Paris Gellar.


- Inspirací pro Stars Hollow bylo městečko Washington Depot v Connecticutu, které kdysi Amy Sherman-Palladino a její manžel Dan navštívili...


- Luke původně neměl být muž, ale žena :D

Obrazek


- Postava Lane Kim byla inspirována Helen Pai, ko-producentkou seriálu a nejlepší přítelkyní Amy Sherman Palladino.

- Loganova rodina vlastní několikery noviny. Jejich příjmení - Huntzbergerovi - je narážka na Sulzbergerovi, kteří od roku 1935 vlastní The New York Times.

- Scott Patterson, který hraje Luka, neměl původně patřit k hlavním postavám seriálu. Měl se objevit pouze v pilotu, ale když si tvůrci všimli, jak skvěle vychází s Lauren Graham (a jak jim to spolu sluší :) prodloužili mu smlouvu na další díly, až se z něj nakonec stala stálá postava.

- V závěru epizody 5x01 Say Goodbye to Daisy Miller Lorelai poslouchá na záznamníku vzkaz od Luka, kde jí diktuje svoje telefonní číslo na mobil: 860 294 1986. Toto číslo patří Dětské nemocnici v Hopkins a bylo použito k získání finanční pomoci. Ředitel dětského centra George Dover je švagr Scotta Pattersona (Luke).

- Lorelain pes Paul Anka dostal své jméno po rock'n'rollové legendě šedesátých let Paulu Ankovi.

- Alexis Bledel nesnáší kávu. Káva, kterou Rory v seriálu pije, je ve skutečnosti kola.
- V epizodě Lorelai's Graduation Day zjistíme, že Lorelaino prostřední jméno je Victoria.

- Lanina skupina "Hep Alien" je pojmenovaná po producentce Helen Pai; Hep Alien je anagram jejího jména.

- V seriálu je několikrát zmíněn film Dirty Dancing (Hříšný tanec, 1987); např. v epizodě Christopher Returns, kde Lorelai říká Rory, že "Baby nebude sedět v koutě". Kelly Bishop (Emily Gilmore) si v Hříšném tanci zahrála roli Marjorie Houseman

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Gilmorova děvčata

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Can you remain in effect the stress

(AMeendittyhoth, 8. 10. 2018 5:11)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pas-cher-montreal/

Your Orient To Blood Apply pressure on Numbers

(APrammatet, 28. 7. 2018 11:13)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-feminin-zurich/